502 452 050 superpranie@wp.pl

Jak prać dywany naturalne i syntetyczne?

Profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerki meblowej na terenie Wrocławia, Leszna, Poznania i okolic: Krotoszyn, Ostrów, Kalisz, Kościan, Lubin, Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin.


 Jak prać dywany naturalne?

Jeśli jesteśmy posiadaczami dywanu z naturalnych włókien, warto pamiętać, że powinien on być prany w letniej wodzie a nie gorącej wraz ze środkiem do czyszczenia dywanów wełnianych. Niedostosowanie temperatury wody czy użycie zbyt silnego detergentu mogą bezpowrotnie zniszczyć, zniekształcić piękny dywan. Kiedy już dobierzemy temperaturę i środki chemiczne, należy taką miksturą delikatnie pocierać włókna, pamiętając by nie przemoczyć zbytnio włosia i spodniej strony.

Innym sposobem, dzięki któremu unikniemy przemoczenia, jest zwilżenie jego powierzchni, a następnie posypanie go specjalnie dobranym preparatem. Po kilkunastu sekundach kiedy to detergent rozpuszcza brud, należy odkurzyć czyszczony fragment.

Po takich zabiegach, najlepiej pozwolić wyschnąć dywanowi na świeżym powietrzu.

Jak prać dywany syntetyczne?

Jeśli posiadamy dywan z włosiem ze sztucznych materiałów, jest nieco łatwiej ale tu również korzystamy ze specjalnie dobranych detergentów. Najlepiej sprawdzają się produkty piankowe, ich aktywna piana powinna łatwo rozpuścić zanieczyszczenia i to praktycznie bez naszej ingerencji, nie ma potrzeba ostrożnego pocierania jak w przypadku naturalnego włosia. Pianę wraz z resztkami brudu wciągamy domowym odkurzaczem. Przy tego typu dywanach należy jedynie pamiętać by rozważnie dozować wodę i środki czyszczące, syntetyki łatwo przemoczyć i zalać dywan.

Czy warto wybrać odkurzacz piorący do każdego rodzaju dywanu?

Dla osób ceniących efektywność, wygodę i czas oraz do mocno zabrudzonych dywanów, poleca się odkurzacz do zadań specjalnych czyli odkurzacz piorący typu karcher. Wykonują on pracę za nas w sposób dokładny i bezpieczny, rozpuszcza i zasysa zanieczyszczenia jednocześnie osuszając włosie. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko do dywanów, odkurzacz piorący sprawdzi się też idealnie do obicia kanapy, naszych foteli czy dywaników samochodowych. Nie trudno jest też znaleźć odkurzacz piorący, który pełni również funkcje tradycyjnego odkurzacza co czyni go absolutnie uniwersalnym narzędziem czyszczącym. Tego typu sprzęt nadaje się świetnie zarówno do dywanów z włosia syntetycznego jak i naturalnego, bez obaw o jego delikatną strukturę (pamiętając żeby dobrać jedynie odpowiedni detergent).

Odkurzacz piorący typu Karcher to świetna alternatywa dla ręcznego prania dywanów, zaoszczędzi nam czasu i wysiłku dając nieporównywalnie lepszy efekt.

Zamów bezpłatną wycenę prania!

Usługi piorące są świadczone na terenie Wrocławia, Leszna, Poznania i okolic: Krotoszyn, Ostrów, Kalisz, Kościan, Lubin, Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin.

Dlaczego warto prać i czyścić z nami?
Z

Jesteśmy blisko Ciebie

Dzięki dogodnemu położeniu w pomiędzy Wrocławiem a Lesznem, możemy szybko i sprawnie reagować na zamówienia prania dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych,  płynące z tych lokalizacji i w bezpośrednim ich sąsiedztwie.

Z

Bezpłatny dojazd

Bez żadnych dodatkowych opłat dojeżdżamy do Klientów z Leszna i okolic: Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin. (* w przypadku dalej położonych lokalizacji koszt dojazdu jest uzależniony od wielkości zlecenia).

Z

Atrakcyjne ceny usług piorąco-czyszczących

Wszystkie usługi efektywnego i wydajnego czyszczenia: wykładzin, dywanów oraz obić mebli tapicerowanych oferujemy w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych, a przede wszystkim korzystnych dla naszych Klientów cenach.

Z

Mamy elastyczne godziny pracy

W ustalonych, dogodnych dla Klientów terminach solidnie i fachowo wykonujemy kompleksowe usługi piorąco-czyszczące zarówno w mieszkaniach, jak i w firmach oraz w samochodach prywatnych i służbowych.

Z

Dojazd na czas

Twój czas jest dla nas bardzo ważny dlatego umawiając dzień i godzinę wykonania usługi czyszczenia dywanu, wykładziny, tapicerki meblowej, robimy wszystko by dotrzymać ustalonego terminu.

Z

Gwarantowana satysfakcja z prania

Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt piorąco-czyszczący i profesjonalne środki do prania, to gwarancja, że usługa prania dywanu, wykładziny i tapicerki meblowej, zostanie wykonana na najwyższym, satysfakcjonującym naszych Klientów poziomie.

Kontakt

Dane firmy

Superpranie.pl
Mateusz Czerwiński
ul. Kasztanowa 10
63–940 Bojanowo

FORMULARZ KONTAKTOWY

Obszar działania

Wrocław, Leszno, Poznań i okolice.

Firma superpranie.pl najaktywniej działa w miejscowościach: Wrocław | Leszno | Poznań i okolica: Krotoszyn | Ostrów | Kalisz | Kościan | Lubin | Góra | Rawicz | Gostyń | Poniec | Żmigród | Rydzyna | Miejska Górka | Krobia | Wąsosz | Pakosław | Pawłowice | Jutrosin |

Copyright © Superpranie.pl 2020