502 452 050 superpranie@wp.pl

Dlaczego warto prać dywany?

Profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerki meblowej na terenie Wrocławia, Leszna, Poznania i okolic: Krotoszyn, Ostrów, Kalisz, Kościan, Lubin, Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin.


Dlaczego warto regularnie prać dywany?

Dywan to niezwykła ozdoba każdego wnętrza i niemal w każdej kulturze zachodu czy wschodu. Jednocześnie w skali całego mieszkania czy też domu, jest to element, który gromadzi najwięcej brudu na sobie. Ich regularne pranie to kluczowa część domowych porządków. Pranie gwarantuje higienę, świeżość oraz estetykę która rozpościera się na cały dom. Co istotniejsze, redukuje to przyczyny alergii ponieważ usuwamy z powierzchni drobnoustroje i kurz, które powodują katar sienny i uczulenia.

Patrząc na pozorny dywan czy chodniczek łazienkowy nie zdajemy sobie nawet sprawy ile mikroorganizmów na nim się znajduje i rozmnaża. Wystarczy pomyśleć tylko ile osób przeszło przez ten dywan w ciągu tygodnia czy miesiąca przenosząc brud na stopach czy butach z innych powierzchni czy nawet z zewnątrz. Dywan to newralgiczny punkt, który nie należy lekceważyć o poddać profesjonalnemu czyszczeniu. 

Czego pozbędziesz się piorąc regularnie dywan?

Na naszym dywanie znajduje się niezmierzona ilość drobnoustrojów i mikrobów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jednymi z nich są roztocza. Pomimo, że stanowią one nierozłączną część naszego środowiska i spotkać je możemy praktycznie wszędzie, nie zmienia to faktu, że są silnymi alergenami a na dywanie mają idealne warunki do rozwoju. To właśnie Ich odnóża i odchody wywołują uczulenia u alergików.

Idąc dalej wśród mieszkańców dywanu znajdziemy wirusy, bakterie a w sąsiedztwie pleśń i grzyby, co już bezpośrednio wpływa negatywnie na zdrowie osób mających z nimi stały kontakt. Te również mogą powodować silne reakcje alergiczne i wytwarzać toksyny. Wdychanie lub kontakt z nimi może doprowadzić do szkód na naszym zdrowiu.

Jeśli posiadacie psa czy kota w domu to do listy powyżej możecie dopisać naturalnie sierść i martwy naskórek pupila, tuż obok naszego martwego naskórka — te również powodują uczulenia. Szczypta piasku i kurzu niczym przyprawy dodane do dywanu, są drobinkami które ciężko jest wydostać tradycyjnym odkurzaczem. Najlepiej uwidacznia się to podczas trzepania dywanu — cały ten pył w postaci chmury wydostający się z niego to właśnie to o czym pisaliśmy powyżej.

Kolejnym elementem na dywanie są resztki z jedzenia i inne pozostałości naniesione na butach czy stopach, które stanowią wręcz idealną pożywkę dla pleśni i grzybów.

Mam nadzieje, że teraz mając już świadomość wszystkich tych mikro żyjątek, substancji i grzybów po których deptamy i chodzimy dzień w dzień  będzie wam prościej zdecydować się na profesjonalne czyszczenie metodami tapicerskimi, dogłębne i totalne, które odnowi tą ozdobę domu jaką jest jest dywan.

Zwykłe odkurzenie jest dobre tylko dla utrzymania widocznej gołym okiem powierzchni w czystości, np. z okruchów i tego co nazbierało się w górnej warstwie. Ale jak się pewnie domyślacie nie jest to dobre na dłuższą metę. Struktura dywanu powoduje, że zanieczyszczenia wchodzą głęboką w jego warstwę, pomiędzy włosie gdzie zwykły odkurzacz już nie wystarcza. Poza wszystkimi mikrobami jakie zamieszkują dywan, trzeba też dodać plamy i przebarwienia z rozlanych cieczy, napojów czy jedzenia. Dlatego do corocznych porządków należy dopisać profesjonalne pranie dywanu. Za to efekt świeżości jaki otrzymamy, będzie tego wart, gwarantujemy.

Zamów bezpłatną wycenę prania!

Usługi piorące są świadczone na terenie Wrocławia, Leszna, Poznania i okolic: Krotoszyn, Ostrów, Kalisz, Kościan, Lubin, Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin.

Dlaczego warto prać i czyścić z nami?
Z

Jesteśmy blisko Ciebie

Dzięki dogodnemu położeniu w pomiędzy Wrocławiem a Lesznem, możemy szybko i sprawnie reagować na zamówienia prania dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych,  płynące z tych lokalizacji i w bezpośrednim ich sąsiedztwie.

Z

Bezpłatny dojazd

Bez żadnych dodatkowych opłat dojeżdżamy do Klientów z Leszna i okolic: Góra, Rawicz, Gostyń, Poniec Żmigród, Rydzyna, Miejska Górka, Krobia, Wąsosz, Pakosław, Pawłowice, Jutrosin. (* w przypadku dalej położonych lokalizacji koszt dojazdu jest uzależniony od wielkości zlecenia).

Z

Atrakcyjne ceny usług piorąco-czyszczących

Wszystkie usługi efektywnego i wydajnego czyszczenia: wykładzin, dywanów oraz obić mebli tapicerowanych oferujemy w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych, a przede wszystkim korzystnych dla naszych Klientów cenach.

Z

Mamy elastyczne godziny pracy

W ustalonych, dogodnych dla Klientów terminach solidnie i fachowo wykonujemy kompleksowe usługi piorąco-czyszczące zarówno w mieszkaniach, jak i w firmach oraz w samochodach prywatnych i służbowych.

Z

Dojazd na czas

Twój czas jest dla nas bardzo ważny dlatego umawiając dzień i godzinę wykonania usługi czyszczenia dywanu, wykładziny, tapicerki meblowej, robimy wszystko by dotrzymać ustalonego terminu.

Z

Gwarantowana satysfakcja z prania

Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt piorąco-czyszczący i profesjonalne środki do prania, to gwarancja, że usługa prania dywanu, wykładziny i tapicerki meblowej, zostanie wykonana na najwyższym, satysfakcjonującym naszych Klientów poziomie.

Kontakt

Dane firmy

Superpranie.pl
Mateusz Czerwiński
ul. Kasztanowa 10
63–940 Bojanowo

FORMULARZ KONTAKTOWY

Obszar działania

Wrocław, Leszno, Poznań i okolice.

Firma superpranie.pl najaktywniej działa w miejscowościach: Wrocław | Leszno | Poznań i okolica: Krotoszyn | Ostrów | Kalisz | Kościan | Lubin | Góra | Rawicz | Gostyń | Poniec | Żmigród | Rydzyna | Miejska Górka | Krobia | Wąsosz | Pakosław | Pawłowice | Jutrosin |

Copyright © Superpranie.pl 2020